Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Typy kamer szpiegowskich  

2018-01-02
Typy kamer szpiegowskich  

Bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich może być dziś chronione wieloma różnymi urządzeniami do rejestracji obrazu wideo. Dzięki poniższemu zestawieniu dowiesz się z jakiego asortymentu możesz skorzystać w celu zapewnienia bezpieczeństwa lub zebrania materiałów dowodowych np. w sprawie rozwodowej lub o mobbing.

Współcześnie dostępne kamery możemy podzielić na poniższe kategorie:

  • Kamery osobiste, personalne (nasobne),
  • Kamery ukryte,
  • Kamery monitoringu wizyjnego

Kamery osobiste/personalne (nasobne) występują najczęściej w formie zegarków, smartbandów, guzików oraz modułów mocowanych do ubrania. Pozwalają one na swobodną – bez użycia rąk - rejestrację otoczenia i zapis obrazu do pamięci wewnętrznej urządzenia lub wysyłanie go na żywo poprzez Internet. Dzięki swojej budowie i sposobie użycia nie przyciągają zbytnio uwagi rejestrowanej osoby, dlatego więc znakomicie sprawdzają się podczas rejestracji zachowania agresywnego lub innego niezgodnego z prawem. Występują tu również kamery używane przez służby policyjne do rejestracji działań wykonywanych na służbie.

Kamery ukryte umiejscowione są w przedmiotach codziennego użytku takich jak: budziki, zegary, powerbanki, zegarki, smartbandy, kluczyki samochodowe, czujki dymu, żarówki itp. Występują tu również mikrokamery modułowe, które mogą być umieszczone w dowolnym miejscu (sufit podwieszany, szafa, kratka wentylacyjna itp.) lub zakamuflowane w jakimś przedmiocie codziennego użytku. Tego typu kamery wykorzystywane są często do zbierania materiałów dowodowych w przypadku zdrad, mobbingu, nadużyć ze strony opiekunek do dzieci, przemocy domowej, wykorzystywaniu seksualnemu i podobnych sytuacji. Obraz z takiej kamery może być zapisany w pamięci wewnętrznej, a jeśli kamera posiada opcję transmisji WiFi to może być on wysyłany na ekran komputera lub smartfonu. Ukryte kamery wyposażone są bardzo często w detekcję ruchu, która zaoszczędza miejsce w pamięci wewnętrznej  urządzenia gdyż nagrywa tylko wtedy gdy przed obiektywem zachodzi jakaś akacja.

Kamery monitoringu wizyjnego mogą występować w formie jawnej i stanowią funkcję prewencyjną/odstraszającą lub mogą być zakamuflowane. Jeden i drugi rodzaj kamer przesyłają obraz do rejestratora centralnego jako jednostki fizycznej wyposażonej w twardy dysk lub do chmury danych znajdującej się na serwerze zdalnym. Systemy tego typu składają się zazwyczaj z więcej niż jednej kamery, które mogą być ruchome, a nawet podążać automatycznie za ruchomym obiektem.    

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel